Du vil ikke tro hva denne mannen gjorde på Aker Brygge!
Da redaksjonen til Kreativeideer.no vandret ned til Aker Brygge for å ta en is en søndag ettermiddag visste vi ikke hva vi hadde i møte.
Om man går en tur hvilken som helst dag i Oslo kommer man fort over kreative påfunn. En mann som tilsynelatende svever høyt over vannet ved Aker Brygge var imidlertid nytt for oss.
Hva i all verden er dette for noe?
Foto: Ekaterina Klimova, Kreativeideer.no.
Han svever jo høyt over bakken..
Foto: Ekaterina Klimova, Kreativeideer.no.
Rettelse: Han svever jo VELDIG høyt over vannet!
Foto: Ekaterina Klimova, Kreativeideer.no.
Ikke så rart at det samlet seg folk for å se, ta bilder, og filme.
Foto: Ekaterina Klimova, Kreativeideer.no.
Se de imponerende triksene han gjorde på video her:
[goviral_player]
Filmet med mobilkamera av Marius Hagerup Bergmo, Kreativeideer.no.
Det mannen driver med kalles for Flyboard, og han bruker et brett som holdes oppe av vanntrykk. Med denne typen brett kan du fly opptil 15 meter over vannoverflaten, eller dykke som en delfin da det ifølge Flyboard.no er det første som tillater dykking i vann.
Til tross for at det ser ganske så imponerende ut så skal dette være en enkel sport å lære, og flere av tilskuerne på Aker Brygge fikk også lov til å prøve seg uten at det så ut som om de hadde noen større problemer.